Każdego roku wypatrujemy z utęsknieniem wiosny. Po szarych i krótkich dniach z radością doceniamy każdy  promień słońca i budzącą się do życia przyrodę. Za oknami naszych klas wyrosły już żonkile i kolorowe krokusy, forsycja jest już obsypana żółtymi kwiatami, a na drzewach pojawiają się pierwsze pąki. Jeszcze tyko chwila i ta cudowna pora roku rozgości się u nas na dobre i  będziemy mogli zanucić: „Wiosna, wiosna – ach to ty!”.  W klasach i na szkolnych korytarzach zadbaliśmy, aby godnie powitać wiosnę. Na tablicach pojawiły się piękne i kolorowe prace wykonane ciekawymi technikami plastycznymi.

Klasa III a szkoły przysposabiającej do pracy namalowała piękną panią Wiosnę, a klasa VII d wykonała przestrzenną zieloną łąkę. W tekturowych wazonach klasa III a gimnazjum umieściła własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty. Klasa VII a stworzyła ze stempelków i kolorowego papieru szafirki. To tylko wycinek wiosennych plastycznych zakątków w naszym Ośrodku. W każdej klasie można już odnaleźć wiele przykładów prac pokazujących, jak piękna jest wiosna oraz jej fauna i flora.

Ponieważ nadarzyła się wielka okazja, żeby pochwalić się na zewnątrz naszymi umiejętnościami plastycznymi, nie mogliśmy z niej nie skorzystać. Wzięliśmy aktywny udział w Międzynarodowym Ekologicznym Konkursie Plastycznym „W ŚWIECIE KWIATÓW  – KWIATY WIOSNY” organizowanym przez SOSW w Tanowie. Laureatami konkursu zostali:

– Beata Kopacz – II miejsce w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej

– Michał Piotrowiak – I miejsce w kategorii klas 4-8 szkoły podstawowej

– Klaudia Cimochowska – I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych

– Wiktoria Wiśniewska  –  II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych.

Wyróżnienia otrzymali:

– Agnieszka Pukszta

– Kamil Chojnacki

– Wojtek Rosiak

– Agnieszka Żywicka

– Natalia Vardanyan

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i bardzo ciekawe  ekologiczne nagrody. Jesteśmy dumni z naszych twórców, również z tych którzy nie zdobyli czołowych miejsc i wyróżnień. Wszystkie prace przedstawiały piękne wiosenne kwiaty. Podczas pracy wykorzystywaliśmy ciekawe materiały i różnorodne techniki plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.