W sobotę, 16 marca 2019 roku, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego po raz drugi odbył się finał Planet Head Day. To akcja charytatywna znana na całym świecie. Jej drugi finał poświęcony był małym pacjentom z Oddziału Św. Mikołaja szpitala SPSK-1 PUM w Szczecinie.

W tym dniu przedstawione zostały wyniki międzyszkolnego konkursu GWIAZDOZBIÓRKA, w którym uczniowie naszych szkół także brali udział. Za naszą dobroczynność otrzymaliśmy wyróżnienie i tytuł Młodego Fundraisera Województwa Zachodniopomorskiego. Jako nagrodę otrzymaliśmy udział w warsztatach rozpoznawania i preparowania skamieniałości, które poprowadzi dla nas pracownik naukowy Wydziału Nauk o Ziemi. Nasz projekt spotkał się z  ogromnym uznaniem Przewodniczącej Fundacji Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne choroby nowotworowe Pani Marzeny Górskiej. Za to uznanie bardzo serdecznie dziękujemy.

Na imprezie finałowej wiele się działo – można było poznać osoby walczące z nowotworem, zrobić badania profilaktyczne czy skonsultować się z dietetykiem. Podczas akcji zbierane były pieniądze na remont Kliniki Świętego Mikołaja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. A w geście solidarności z osobami chorymi na nowotwór znani szczecinianie golili głowy na łyso i malowali je na wzór planet.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej akcji i chociaż trochę pomóc Małym Pacjentom Oddziału św. Mikołaja w Szczecinie.

Oprócz zdjęć w galerii, można także obejrzeć (klikając tutaj) nasz finałowy filmik podsumowujący udział w projekcie GWIAZDOZBIÓRKA.