Przed feriami  zimowymi ogłosiliśmy naszą gotowość do przystąpienia do projektu Fundacji Instytutu Gryphius – „Gwiazdozbiórka”, którego tematem przewodnim jest pomoc Świętemu Mikołajowi i Chorym Dzieciom. Zaangażowaliśmy się w pozyskanie darowizn, które w całości zostaną przekazane na remont Oddziału Świętego Mikołaja Kliniki Pediatrii oraz Kliniki Hemato – Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK – PUM w Szczecinie. Dziś chcemy przedstawić Państwu relację z tego, co już udało nam się zrobić.  Zgłaszając nasz akces do tego wyjątkowego przedsięwzięcia, nie mieliśmy obaw, że na naszą prośbę otworzą się serca uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników i przyjaciół Ośrodka. Są wśród nas ludzie chętni do niesienia pomocy tym, którzy często o tę pomoc nie mają siły prosić. Pacjenci Oddziału Świętego Mikołaja mają w nas przyjaciół. Nam kiedyś też ktoś pomógł, dziś  dziękując za otrzymaną dobroć chcemy dać coś od siebie. Jak mówił Jan Paweł II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W ramach naszego projektu wykonaliśmy zdjęcia naszym uczniom. Na każdym zdjęciu widać radość i szczęście, a spojrzenie, gest czy uśmiech dziecka tworzą wyjątkowy obraz.

Kolejną naszą propozycją było ufundowanie „zdjęcia z dobrą myślą”, czyli zdjęcia uczniów naszej placówki z pozytywnym cytatem. Fotografie z przesłaniem zostaną przekazane dzieciom, które obecnie przebywają na Oddziale Świętego Mikołaja Kliniki Pediatrii oraz Kliniki Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK-PUM w Szczecinie. Wierzymy, że pozytywne myślenie czyni cuda!

Kulminacją naszej  akcji był Walentynkowy Bal, podczas którego można było skosztować walentynkowe słodkości przygotowane przez uczniów, pracowników i przyjaciół Ośrodka. 14 lutego zawsze świętujemy Dzień Zakochanych, ale tym razem zadbaliśmy o to, by nadać głębszy sens przesłaniu tego wyjątkowego dnia. Każde serce dało coś od siebie, podzieliliśmy się dobrem i było to magiczne uczucie. Nasz walentynkowy stół słodkości dosłownie uginał się od bogactwa ciast i ciasteczek. Nikt nie mógł przejść obojętnie obok łakoci, które kusiły i zachęcały do spożycia. W tym dniu, nie liczyliśmy kalorii – zamieniliśmy je w pozytywną energię.

Nie byliśmy w tym dniu sami, wsparli nas swoimi wypiekami nasi Przyjaciele ze Stowarzyszenia „Stołczyn po Sąsiedzku”. Nasz bal odbył się w stołówce szkolnej, specjalnie udekorowanej na to wydarzenie. Przygotowaliśmy niespodzianki dla uczestników balu. Podczas konkursu „Znajdź swoją drugą połówkę serca” odnajdywały się pary zakochanych,  a ich pierwszy taniec rozpoczął wspólną zabawę. W przerwach, gdy trzeba było złapać oddech adresaci walentynkowej poczty odbierali swoje walentynki. Największą popularnością cieszyła się walentynkowa foto-ścianka. Każdy uczestnik balu, mógł zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie. Dużo radości sprawiło nam samo przygotowanie do zdjęć – malowanie twarzy, dobieranie śmiesznych peruk, okularów, świecących serc czy czerwonych piór. I tak na chwilę można było stać się kimś innym, a ten wyjątkowy moment uwieczniła na  zdjęciach nasza pani fotograf. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia.

Zależało nam, aby naszych darczyńców szczególnie wyróżnić. We wtorkowe południe 12 lutego podczas wspólnych zajęć – uczniowie klas VII szkoły podstawowej i  klasy gimnazjalnej IIIb oraz ich wychowawcy wykonali statuetki Herosi – Herosom. Podczas apelu podsumowującego akcję ogłosiliśmy efekty naszych zbiórki. Dyrekcja Ośrodka wręczyła darczyńcom pamiątkowe statuetki będące formą podziękowania za wsparcie i okazane dobro.

W imieniu organizatorów akcji charytatywnej i Dyrekcji SOSW nr 1 w Szczecinie chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w naszą akcję. Doceniamy każdy, nawet najdrobniejszy gest. Cieszymy się, że nasz apel spotkał się z tak dużym i pozytywnym odzewem ze strony rodziców, uczniów, przyjaciół i wszystkich pracowników naszej placówki. Dziękujemy za okazane serce.

Obejrzyj fotorelację z akcji gwiazdozbiórka.

Spotkamy się podczas II Finału Planet Head Day podsumowującego projekt Gwiazdozbiórki. Zdjęcia z dobrą myślą zostaną przekazane małym pacjentom, a rodzice naszych dzieci wkrótce otrzymają zdjęcia swoich pociech.