Od kilku lat o tej porze prowadzona jest akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

I jak zwykle co roku szkolne koło LOP zorganizowało wśród uczniów i pracowników Ośrodka zbiórkę środków pieniężnych, karmy, koców i innych akcesoriów potrzebnych pracownikom schroniska do opieki nad bezdomnymi zwierzątkami. Wśród darów znalazły się także piękne budy.

Za zebrane środki zakupiliśmy  130 kg karmy, co w sumie z tą przyniesioną przez uczniów dało  250 kg. I tak zaopatrzeni 22 stycznia wyruszyliśmy autokarem szkolnym do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.  Radość z pomocy została trochę zmącona przez obserwacje naszych uczniów, gdy zwiedzali teren schroniska. A że mają bardzo dobre i czułe serca – niestety były i łzy i próby zrozumienia sytuacji, na skutek których pieski i kotki znalazły się w takim smutnym położeniu…

Od pracowników Schroniska dostaliśmy naklejki z logo ochronki i piękny dyplom podziękowania. Aby rozproszyć nieco melancholijne nastroje i korzystając z pięknego, słonecznego acz mroźnego dnia, odbyliśmy piękny spacer po Lasku Arkońskim, zwiedzając tam m.in. Syrenie Stawy. Tak nas zachwyciło to miejsce,że postanowiliśmy tam wrócić wiosną. Ta wycieczka na długo zostanie w naszych sercach.